fbpx

Zazwyczaj jest tak, że jeżeli podejmujemy się jakichś nowych zobowiązań, to chcemy mieć pewność, że będziemy mogli dzięki nim coś zyskać. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że dokładnie sprawdzamy jakie zarobki możemy tutaj wygenerować, tak abyśmy mogli na spokojnie określić, czy to co jesteśmy w stanie tutaj uzyskać, faktycznie nas zadowoli. To też sprawia, że sporo osób zanim zdecyduje się zarejestrować w Avon jako konsultanci, sprawdza jakie kwoty mogą znaleźć się na ich koncie i czy to faktycznie ma sens. Ale trzeba tutaj pamiętać, że zarobek będzie zależny od tego, ile uda nam się sprzedać, a więc w pewnym sensie też od naszego zaangażowania.

Warto mieć stałą listę klientów

Na samym początku musimy zrobić wszystko, aby wypracować sobie stałą listę klientów. Najłatwiej będzie to uczynić, jeśli pierwsze katalogi rozdamy wśród rodziny i znajomych. Wówczas może się okazać, że to właśnie oni systematycznie będą dokonywali u nas swoich zamówień. Jeśli tylko 8 osób w każdej kampanii będzie składało zamówienie w kwocie 70 zł, to mamy wówczas szansę uzyskać 30% rabatu, a to oznacza, że będziemy mogli zyskać wynagrodzenie w kwocie 170 zł. Każda kolejna osoba, składająca zamówienie na podobną kwotę będzie się przyczyniała do tego, że ta nasza sprzedaż będzie rosła, będzie wchodziła na coraz to wyższy próg rabatowy, a co się z tym wiąże, będziemy uzyskiwali coraz wyższe dochody. I tak, jeśli będziemy mieli zarobek w okolicach 1500 zł, to rabat będzie już wynosił 35%, a to oznacza, że nasz zarobek będzie się kształtował na poziomie 525 zł. A może przecież być jeszcze lepiej.

Rozdawajmy katalogi

Warto dopilnować, aby każdy zamawiający, wraz z zamówionym przez siebie towarem, otrzymał również katalog, który będzie obowiązywał jako kolejny. Wówczas istnieje szansa, że przeglądając go na spokojnie w domu, zdecyduje się na złożenie znacznie większego zamówienia. Co więcej, może się także okazać, że przy okazji pokaże ten katalog kolejnym osobom, czy to z rodziny czy wśród przyjaciół. Wówczas może się okazać, że wśród nich także znajdzie się ktoś chętny, kto zdecyduje się na złożenie zamówienia, a co się z tym wiąże, zyskamy kolejnego klienta, dzięki któremu uda nam się zarobić jeszcze więcej. Wtedy też, może się okazać, że bez większego problemu uda nam się uzyskać sprzedaż na poziomie powyżej 3000 zł, a to będzie oznaczało, że od każdego takiego zamówienia, będziemy otrzymywali 40% rabatu. W takiej sytuacji nasz zarobek będzie się plasował na wysokości 1200 zł i wyżej. Dlatego też, cały czas warto dążyć do tego, aby powiększać swoją grupę klientów, bo im będzie ich więcej, tym łatwiej będzie nam uzyskać stałą sprzedaż na wysokim poziomie.

To ile będziemy w stanie zarobić jako konsultanci marki Avon, przede wszystkim będzie zależało od nas samych. Im więcej się w to zaangażujemy, im więcej nowych klientów będziemy werbować, im bardziej będziemy dbać o tych starych, tym większa będzie szansa, że uda nam się uzyskać sprzedaż na równym poziomie i co 3 tygodnie do naszego portfela będzie wpadało od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.