fbpx

Sprzedawcy w sklepach mają możliwość zaprezentowania wszystkich swoich produktów w taki sposób, aby jak najbardziej zachęcić ludzi do ich zakupu. Konsultanci w Avon, mają próbki z których mogą korzystać podczas sprzedaży i namawiania do zakupu poszczególnych produktów, choć wiadomo, że nie ma możliwości, aby mieć próbki z każdego rodzaju kosmetyku. Dlatego, poza tymi próbkami, muszą oni robić wszystko, aby to katalog był ich narzędziem pracy, aby to właśnie on pokazywał ludziom co warto kupować, co się opłaca. Jak więc to wszystko przygotować, aby mieć pewność, że katalog Avon faktycznie w odpowiedni sposób spełni swoje zadanie?

Trzeba go dokładnie przejrzeć

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby taki katalog został dokładnie przejrzany, zanim zostanie przekazany do klientów. Chodzi tutaj o to, aby konsultant Avon dobrze go poznał, aby wiedział, gdzie znajdują się te najciekawsze propozycje na daną kampanię. Następnie bardzo ważne jest to, aby w każdym katalogu zaznaczyć w wyraźny sposób wszystkie te najlepsze propozycje. To, że dany perfum jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, to że konkretny krem najbardziej opłaca się kupić w połączeniu z innymi produktami danej serii, albo że możliwe jest skorzystanie z zakupu kilku produktów po atrakcyjnej cenie, pod warunkiem, że wybierzemy je, z kilku znajdujących się obok siebie stron. Im dokładniej zaznaczymy tego typu propozycje, tym większa będzie szansa, że klienci zwrócą na nie uwagę, a co się z tym wiąże, że sami zdecydują się z takich propozycji skorzystać.

Zawsze go musimy mieć przy sobie

Taki katalog Avon nie jest ciężki, nie zajmuje on wiele miejsca, a co się z tym wiąże, zawsze powinien być chociaż jeden w torebce czy plecaku należącym do konsultanta. Wówczas można go w każdej chwili wyjąć, pokazać, zaprezentować najciekawsze oferty nowym klientom, co daje większą szansę na znalezienie kolejnej osoby, która zdecyduje się na regularne zamawianie u danej osoby. To właśnie katalog Avon przede wszystkim jest głównym narzędziem pracy, bo to w nim zawarte są wszystkie produkty jakie znajdują się w ofercie, a co się z tym wiąże, znajdują się tam również najciekawsze rabaty i zniżki oferowane na daną kampanię. Jeśli tylko jest taka możliwość, konsultanci powinni popatrzeć, w jakim miejscu mogą pozostawić te katalogi do wglądu, tak aby była szansa, że ludzie zaczną je przeglądać czekając w kolejce i ostatecznie zdecydują się na zamówienie czegoś. Oczywiście, jeśli taki katalog jest pozostawiony w jakimś sklepie, albo w jakiejś poczekalni, trzeba dopilnować, aby w widocznym miejscu, wyraźnie były naniesione informacje dotyczące czasu trwania takiego katalogu i numeru do danego konsultanta, tak żeby ludzie wiedzieli, z kim powinni się kontaktować.

To katalog jest najważniejszym narzędziem w pracy konsultantów Avon. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby dotarł on do jak największej grupy osób, aby został odpowiednio oznaczony pod względem najciekawszych propozycji i żeby zawsze był pod ręką. Im więcej osób przejrzy taki katalog, tym większa będzie szansa, że ktoś złoży zamówienie.