fbpx

Może się okazać, że już jakiś czas temu przyłączyliśmy się do współtwórców Avon, ale nadal nie jesteśmy usatysfakcjonowani ze sprzedaży, którą udaje nam się uzyskać. W takich momentach powinniśmy poszukać sposobów na zwiększenie tej sprzedaży, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie uda nam się ją uzyskać na takim poziomie, abyśmy byli z niej zadowoleni i jednocześnie, żebyśmy mogli się pochwalić naprawdę dobrym zarobkiem. Jakie mamy możliwości na zwiększenie naszej sprzedaży?

Postawmy na bezpośredni kontakt

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przede wszystkim Avon stawia na bezpośrednią sprzedaż, a więc na taką, podczas której będziemy mogli swobodnie porozmawiać z klientami, poznać ich potrzeby, ale także bez problemów zaprezentować to, co jesteśmy w stanie im sprzedać. Dlatego jeśli chcemy zwiększyć swoją sprzedaż, powinniśmy w pierwszej kolejności szukać kontaktu z różnymi ludźmi.

  1. Do propozycji sprzedaży wykorzystuj spotkania w rodzinie i z przyjaciółmi
  2. Noś katalog zawsze do pracy czy to na uczelnię
  3. Wykorzystuj czas spędzony na placu zabaw, aby zainteresować innych rodziców ofertą Avon
  4. Przygotuj pokaz makijażu w swoim domu
  5. Rozstaw odpowiednie stoisko w centrum handlowym albo podczas festynu

Im więcej osób gromadzi się w jakimś miejscu, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się tutaj pozyskać nowych klientów. Dlatego też, warto zawsze mieć przy sobie chociaż kilka próbek z kosmetyków, tak abyśmy mogli je zaprezentować, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja. Co więcej, jeśli sami korzystamy z danych kosmetyków, to także powinniśmy mieć przynajmniej kilka z nich przy sobie. Spodobał się komuś zapach, który unosi się dookoła nas? Pokażmy jak pachnie przed nałożeniem na ciało, zwłaszcza że każdy z nas wydziela inny zapach, a więc dany perfum trochę inaczej może pachnieć na każdym z ciał. Ktoś zachwyca się naszym błyszczykiem? Jeśli mamy go przy sobie, to go pokażmy, ale jednocześnie też wyjmijmy katalog i zaprezentujmy inne kolory, które są tutaj proponowane. Warto porozmawiać z osobami, które znajdują się dookoła nas, naprawdę niewiele potrzeba, aby móc zacząć rozmowę na temat kosmetyków. Kto wie, może to właśnie podczas takiej rozmowy, dowiemy się o jakimś problemie skórnym innej mamy, czy kogoś bliskiego i będziemy mogli takiej osobie zaprezentować kosmetyk, który marka Avon stworzyła właśnie dla osób z takimi problemami? Im więcej dowiemy się o naszym rozmówcy, tym łatwiej będzie nam zaproponować dla niego odpowiedni kosmetyk. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy dokładnie wsłuchali się w potrzeby naszego rozmówcy i potrafili dobrać do nich odpowiednie rozwiązanie.

Kiedy nie możemy się spotykać bezpośrednio

Czasami jednak dzieje się tak, że jesteśmy zbyt nieśmiali, aby spotykać się w większym gronie osób, zwłaszcza takich, których nie znamy. Albo możemy nie mieć czasu na to, żeby organizować tego typu spotkania. Jak wówczas możemy zwiększyć naszą sprzedaż, tak aby mieć pewność, że faktycznie uda nam się zwiększyć nasze zarobki?

  1. Wykorzystaj portale społecznościowe
  2. Wysyłaj link do swojego sklepu internetowego
  3. Przesyłaj maile
  4. Stwórz stronę z ogłoszeniami o sprzedaży
  5. Przygotuj ulotki

Dzisiaj rzadko kto, nie posiada swojego konta na przynajmniej jednym z portali społecznościowych. Warto więc tam ogłaszać ciekawe promocje, które przygotowane są przez Avon. Mamy wówczas szansę dotrzeć z taką informacją do znajomych, a oni znowu mogą ją przekazać swoim znajomym poprzez dalsze udostępnienie. Zawsze w widocznym miejscu na swoim profilu, powinniśmy mieć podany adres do naszego sklepu internetowego utworzonego na stronie Avon. Wówczas wszystkie zamówienia złożone przez tą stronę, będą spływały na nasze konto, o czym będziemy od razu poinformowani. Jeśli mamy adresy e-mail naszych klientów, to warto im na początku każdej kampanii wysyłać informacje odnośnie tego, co jest godne zauważenia przy najbliższym zamówieniu, co warto kupić, co jest proponowane w wyjątkowo korzystnej cenie. Co więcej, możemy również stworzyć ulotki, które będziemy rozkładać w różnych sklepach, za zgodą ich właścicieli, a wówczas każda zainteresowana osoba, będzie mogła wziąć taką ulotkę i się z nami skontaktować w celu złożenia zamówienia.

Im bardziej będziemy widoczni, czy to podczas spotkań z różnymi ludźmi, czy to poprzez media społecznościowe i ulotki, tym większa będzie szansa, że ludzie chętnie będą u nas składali swoje zamówienie. Co się z tym wiąże, będziemy mieli większe zamówienia, będziemy mieli większy rabat, a więc będziemy mieli i większy zarobek.