fbpx

Podjęliśmy ważną decyzję i zarejestrowaliśmy się w Avon, chcąc stać się konsultantem tej marki i sprzedawać ich produkty. Teraz musimy zdobyć klientów, którzy na stałe będą chcieli korzystać z naszych usług i to do nas będą się zwracali, gdy będą potrzebowali nowych produktów tej marki. Jak to jednak zrobić? W jaki sposób pozyskać pierwszych klientów i później sprawić, że już zostaną oni z nami na stałe?

Zacznijmy od rodziny

Jeżeli chcemy zwiększyć nasze szanse na to, że szybko znajdziemy swoich pierwszych klientów, to prezentację produktów marki Avon, powinniśmy zacząć od rodziny. Pokażmy katalog mamie, siostrze, cioci, bratu, szwagrowi czy kuzynce. Zaprezentujemy produkty z których sami już korzystamy, tak aby mogli się przekonać, jak one się prezentują i żeby mogli ocenić, czy to jest to, czego szukali. To tutaj mamy największe szanse na to, aby zdobyć pierwszych klientów i to w dodatku tych lojalnych. Warto także przygotować spotkanie dla znajomych, podczas niego w trakcie rozmowy możemy zaprezentować niektóre produkty z Avon, przedstawić najnowszy katalog, a podczas takiego spotkania również będziemy mieli szansę zyskać stałych klientów, którzy regularnie będą zamawiali u nas produkty. Nie możemy też zapominać o tym, aby zaprezentować katalog w miejscu pracy, bo fakt że możliwość zamówienia nowych produktów Avon jest na wyciągnięcie ręki, stanie się także dobrym pretekstem do tego, aby swoje zamówienia składali właśnie u nas.

Doceńmy ich lojalność

Warto pamiętać, że ludzie lubią czuć się doceniani. Lubią widzieć, że ich przywiązanie do jakiejś marki jest zauważane i co więcej, że dzięki temu mogą liczyć na jakieś dodatkowe gratyfikacje. Dlatego właśnie warto do każdego zamówienia dołożyć jakąś próbkę. Z jednej strony będzie to przyjemne wyróżnienie, a z drugiej strony może się okazać, że taka próbka się spodoba i przy kolejnym zamówieniu dany produkt zostanie do niego dołączony. Co któreś zamówienie, warto także dołożyć do zamówienia coś większego. Krem do rąk, mały flakonik perfum, a może żel do mycia.  Z pewnością takie nasze starania będą docenione, a co się z tym wiąże taka osoba będzie u nas również częściej zamawiała. Do tego, warto pamiętać, aby przy jakichś zamówieniach w okolicach świąt, dokładać do każdego zamówienia niewielki upominek z życzeniami, bo wówczas również pokażemy w ten sposób, że doceniamy lojalność danej osoby, że widzimy jak za każdym razem składa u nas swoje zamówienie i że potrafimy się w ten sposób odwdzięczyć.

Zawsze możemy szukać sposobu na to, aby ludzie chętnie składali u nas zamówienia. Jeśli będziemy mieli chociaż 10 stałych osób, które będą zamawiały po 100 zł, to bez trudu przy każdym katalogu będziemy mogli uzyskać zarobki w wysokości około 300 ? 500 zł. Im więcej będziemy pokazywać, że doceniamy taką lojalność, im więcej będziemy potrafili zaproponować produktów idealnie pasujących do potrzeb kupującego, tym większa będzie szansa, że ludzie naprawdę będą chcieli korzystać z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy. A wówczas nasze zarobki będą jeszcze większe.