fbpx

Jeżeli zdecydowaliśmy, że chcemy zasilić grono konsultantów Avon, to mamy tak naprawdę dwie drogi do wyboru. Możemy kosmetyki kupować tylko dla siebie i wówczas korzystać z tego, że wiele z nich, przeznaczonych dla konsultantów jest proponowanych w niższej cenie. Jeśli nie będziemy generować wyższej sprzedaży, to nikt nie będzie z tego powodu wyciągał żadnych nieprzyjemnych dla nas konsekwencji. Ale skoro możemy iść drugą drogą, skoro przy zamawianiu kosmetyków dla siebie, możemy także zamawiać produkty dla innych osób i naprawdę fajnie na tym zarabiać ? to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać?

Jak zwiększyć swoją sprzedaż?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że już od samego początku będziemy zwiększać swoje szanse na uzyskanie wysokiej sprzedaży, to na początku powinniśmy zobaczyć, jak radzą sobie z tym inni ludzie. Na różnych forach poświęconych temu zagadnieniu, dowiemy się, że wielu z nich nie rozstaje się z katalogiem. Zawsze mają go przy sobie, bo to główne narzędzie ich pracy i możliwość zaprezentowania klientom czegoś nowego. Po drugie spora grupa ludzi pilnuje, aby zdobyć klientów wśród rodziny, znajomych, współpracowników z firmy, bo wówczas istnieje spora szansa, że będą oni regularnie zamawiali u nich potrzebne produkty. To też dlatego, że w takich przypadkach nie ma problemów, aby skontaktować się z konsultantem, nawet jeśli o konieczności zamówienia jakiegoś produktu przypomną oni sobie na chwilę przed końcem katalogu.

Co jeszcze można zrobić?

Im częściej na naszym profilu społecznościowym będą się pojawiały ciekawe artykuły, filmiki i opisy dotyczące poszczególnych produktów, tym większa będzie szansa, że ludzie będą chcieli je zamawiać. Może ciekawie przygotowany filmik, reklamujący najnowszy podkład, zostanie przygotowany w taki sposób, że każda kobieta która go zobaczy, będzie chciała go mieć? Wysyłanie maili i smsów także może być bardzo pomocne. Jeśli mamy stałych klientów, których znamy i wiemy co im się może przydać, to z pewnością warto dopilnować, aby dowiedzieli się oni o promocji na ich ulubione kosmetyki. W tym celu można do nich wysłać odpowiednią wiadomość poprzez maila albo sms, dzięki czemu, będą oni wiedzieli, że o nich pamiętamy i faktycznie znamy ich potrzeby.

Korzystajmy z różnych spotkań

Jeżeli mamy wziąć udział w jakimś spotkaniu, na którym ma być więcej osób, to warto się do tego odpowiednio przygotować. Mieć przy sobie kilka katalogów, mieć próbki różnych kosmetyków. Jeśli tylko nadarzy się do tego okazja, warto poprowadzić rozmowę w stronę kosmetyków, a co się z tym wiąże, sprawić, że inni także się nimi zainteresują i zechcą zobaczyć, co konkretnie możemy im zaproponować. Jeszcze innym sposobem na zwiększenie sprzedaży, może okazać się rozłożenie stanowiska w miejscach, gdzie wiemy, że będzie dużo ludzi. Świetnie w tym celu sprawdzą się galerie handlowe albo różnego rodzaju festyny.

Jest wiele sposobów z których możemy skorzystać, jeśli chcemy mieć pewność, że zwiększymy swoją sprzedaż. Ostatnim z nich i z pewnością także jednym z najbardziej skutecznych, będzie własna rekomendacja. Jeśli nasi klienci będą widzieli, że sami także korzystamy z produktów, które chcemy im zaoferować, to istnieje spora szansa, że to właśnie nasz przykład przekona ich do tego, że warto w dany kosmetyk czy dany artykuł przydatny w domu, zainwestować.